Víno
Víno

Při degustaci vína ochutnáte nejrůznější druhy vín

První zmínky o výrobě vína pochází z roku 6000 př. n. l. V době středověku se v Evropě podporovatelem vína stala převážně katolická církev. Víno je alkoholický nápoj, který vzniká kvašením moštu z vinné révy. Víno může být červené, bílé, nebo růžové. Záleží, z jaké vinné révy je vyrobeno. Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů. Bílé víno se získává z růžových, červených a bílých hroznů vinné révy. Růžové víno je zpracováno z modrých hroznů vinné révy bez kvašení.

Degustace vín je nejen velká zábava, ale také umění. Při degustaci se pozoruje několik aspektů vína. Například chuť, čich, barva a teploty vína. Ne každý milovník tohoto alkoholického nápoje může určit správnou odrůdu, stáří a místo, odkud víno pochází. Určení těchto základních věcí vyžaduje velké zkušenosti, výborný zdravotní stav, rozhodnost a přesný úsudek. Pokud zrovna nepatříte mezi znalce vín, ale rádi byste si vyzkoušeli, jak taková degustace probíhá a chtěli byste si zkusit se na pár hodin proměnit v somiliéra, sáhněte po tomto zážitku. Navíc se při ochutnávce dozvíte také zajímavé informace o vínech.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
73%
časově náročné
76%
náročné fyzicky
37%
vědomosti
77%
sebepoznání
56%
zkušenosti
72%
pro dospělé
99%
dovednosti
69%
nadšení
78%
mrazení
14%
bezmocnost
9%
nespoutanost
32%
adrenalin
18%
pro seniory
80%

Cecílie Gajdošová
časově náročné 79%
náročné fyzicky 62%
vědomosti 69%
sebepoznání 50%
zkušenosti 72%
pro dospělé 100%
vzrušení 73%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.